Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Tuloksia

 

Alueelliset hevostaitokilpailut 13.4.2014

Sarja 1

1. Wilma-Lotta Karjalainen     76 p

2. Viivi Väisänen     72 p

3. Kaisu Toivonen     70 p

4. Netta Manninen     69 p

5. Minttu Nieminen     67 p

6. Vivi Ek     48 p

7. Eevi Mäkinen     42 p

Sarja 2

1. Maija Kuivalainen     88 p

jaettu 2. Jutta Keto ja Eeva Penttinen     84 p

3. Laura Haapala     81 p

4. Iina Arvaja     80 p

5. Maija Peltokangas     78 p

6. Helmi Jetsu     73 p

7. Alisa Kansanaho     70 p

8. Noora Kivimaa     67 p

9. Helmi Lampinen     61 p

10. Inka Nevalainen     60 p

11. Lotta Olkkonen     55p

12. Pinja Keinänen     46 p

Joukkukilpailu

1. Golden Riders ry     236p

     - Maija Kuivalainen

     - Viivi Väisänen

     - Wilma-Lotta Karjalainen

2. Laajavuoren ratsukot (LvR:n 1. joukkue)     234 p

     - Netta Manninen

     - Laura Haapala

     - Jutta Keto

3. Ratsastusseura Aramara (Aramaran 1. joukkue)     223 p

     - Helmi Jetsu

     - Iina Arvaja

     - Alisa Kansanaho

4. Laajavuoren ratsukot (LvR:n 2. joukkue)     186 p

     - Vivi Ek

     - Inka Nevalainen

     - Maija Peltokangas

5. Ratsastusseura Aramara (Aramaran 2. joukkue)     179 p

     - Alisa Kansanaho

     - Eevi Mäkinen

     - Minttu Nieminen

 

Seuraestekilpailut 8.9.2013

Luokka 1 60 cm A 1.0

1. Alisa Kansanaho - Rockfield McBurney - ARAMARA, 0 virhepistettä

1. Nina Nurmesviita - Aramara Ramses - KoRa, 0 virhepistettä

1. Aino Huujärvi - Liset Qvist - ARAMARA, 0 virhepistettä.

1. Jenna Viitanen - Rockfield McBurneys - ARAMARA, 0 virhepistettä

1. Julia Tikka - Midsummer Iris - ARAMARA, 0 virhepistettä

2. Katriina Saraniemi - Rockfield Scatman - ARAMARA, 4 virhepistettä

2. Ada Yli-Houhala - Aramara Hurrigane - ARAMARA, 4 virhepistettä

2. Iida Anttila - Rockfield Scatman - ARAMARA, 4 virhepistettä

3. Kaisu Toivonen - Aramara New Beginning - ARAMARA, 8 virhepistettä

3. Elina Laaksonen - Aramara Jessica - ARAMARA, 8 virhepistettä

hyl.

Helmi Heikkinen - Aramara Jessica - ARAMARA

 

Luokka 2 80 cm A 367.1

1. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska - ARAMARA, 0 vp. 38,28 / 0 vp. 31,80

2. Krista Leander - Aramara New Beginning - ARAMARA, 0 vp. 39,46 / 0 vp. 33,60

3. Riikka Kallioniemi - Uncle Broderick - ARAMARA, 0 vp. 36,69 / 4 vp. 30,00

4. Birgitta Ruokonen - Tähti-Tuiska - ARAMARA, 0 vp. 36,57 / 4 vp. 31,31

5. Mirjami Rautiainen - Aramara Hurrigane, ARAMARA, 0 vp. 32,75 / 8 vp. 43,00

6. Anniina Puttonen - Zofe Zibellina - ARAMARA, 4vp. 38,40

7. Helmi Jetsu - Zofe Zibellina - ARAMARA 4 vp. 41,66

8. Hannele Korpi - Rockfield McBurney - ARAMARA, 8 vp. 1,25,62

9. Nina Nurmesviita - Pocahontas - KoRa, 12 vp 1,26,00

Seurakoulukilpailut 31.8.2013 

Luokka 1 C-merkin koulurata

1. Kaisa Luukkonen - Tünder - KoRa 119,5 p / 66,389 %

2. Veera Kovanen - Hovipella - MäR 109,5 p / 60,833 %

3. Kaisu Toivonen - Rockfield Scatman - ARAMARA 109 p / 60,556 %

4. Emmi Aho - Zofianine - ARAMARA 106,5 p / 59,167 %

5. Matilda Juselius - Felicia - TRS 106 p / 58,889 %

6. Amanda Juselius - Husana - TRS 102,5 p / 56,944 %

 

Luokka 2 B-merkin kouluohjelma

1. Milla Nuora - Careful - LPR 160 p / 69,565 %

2. Julia Tikka - Faustas - ARAMARA 142,5 p / 61,957 %

3. Krista Leander - Uncle Broderick - ARAMARA 141,5 p / 61,522 %

4. Helmi Jetsu - Rockfield Scatman - ARAMARA 138,5 p / 60,217 %

5. Hannele Korpi - Rockfield McBurney - ARAMARA 136,5 p / 59,348 %

6. Mirjami Rautiainen - Faustas - ARAMARA 135,5 p / 58,913 %

7. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska - ARAMARA 135 p / 58,696 %

8. Aino Huujärvi - Liset Qvist - ARAMARA 133,5 p / 58,043 %

9. Mari Helin-Saarinen - Laina - RVR - 132 p / 57,391 %

10. Alisa Kansanaho - Uncle Broderick - ARAMARA 131,5 p / 57,174 %

11. Helmi Heikkinen - Aramara New Beginning - ARAMARA 129 p / 56,087

11. Elli Ritonen - Ihno - Mär 129 p / 56,087 %

12. Jenna Viitanen - Pocahontas - ARAMARA 128 p / 55,652 %

 

Luokka 3 vapaavalinnainen ohjelma, sijoitus prosenttien mukaan.

1. Milla Nuora - Careful - LPR 63,519 % A-merkin ohjelma 171,5p

2. Birgitta Ruokonen - Tähti-Tuiska 59,800 % K.N. Special  141 p

3. Nina Nurmesviita - Aramara Heather - KoRa  59,259 % A-merkin ohjelma 160p

4. Anniina Puttonen - Zofe Zibellina 59,074 % A-merkin ohjelma 159,5p

5. Riikka Rämö - Zofe Zibellina 58,800 % K.N. Special 147p

6. Birgitta Ruokonen - Redmantijs 57,800% K.N. Special 144,5p

7. Heli Nurmesviita - Aramara Heather 56,667 % A-merkin ohjelma 153p

8. Riikka Kallioniemi - Aramara New Beginning 56,400% K.N. Special 141 p

 

Seuraestekisat 5.5.2013 tulokset

Luokka 1 C-Merkin esterata

1. Helmi Heikkinen - Aramara Jessica - Aramara / 0 virhepistettä

2. Iida Anttila - Husana - Aramara / 4 virhepistettä

2. Elina Laaksonen - Aramara Jessica - Aramara / 4 virhepistettä

hyl.

Minttu Nieminen - Ronja - Aramara

Susanna Laaksonen - Husana - Aramara

Kaisu Toivonen - Felicia - Aramara

Elli Viitanen - Ronja - Aramara

Jasmin Mäyrämäki - Rockfield Scatman - Aramara

Luokka 2 B-Merkin esterata

1. Hannele Korpi - Rockfield McBurney - Aramara / 0 virhettä

1. Heidi Nieminen - Ponnyjoy Victory - Orira / 0 virhettä

1. Alisa Kansanaho - Pocahontas - Aramara / 0 virhettä

1. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska - Aramara / 0 virhettä

1. Birgitta Ruokonen - Adchaleea - Aramara / 0 virhettä

2. Niina Tikka - Faustas - Aramara / 4 virhettä

2. Iina Arvaja - Rockfield Honesty - Aramara / 4 virhettä

2. Julia Tikka - Faustas - Aramara / 4 virhettä

3. Aino Huujärvi - Liset Qvist - Aramara / 8 virhettä

luokan ulkopuolella

Birgitta Ruokonen - Tähti-Tuiska - Aramara / 0 vihrettä

hyl.

Mirjami Rautiainen - Midsummer Iris - Aramara

Niina Nurmesviita - Aramara Heather - Aramara

Krista Leander - Pocahontas - Aramara

Sonja Kontiokorpi - Aramara Hurrigane - Aramara

Heli Nurmesviita - Liset Qvist - Aramara

Luokka 3 60 – 70 – 80 arv. 367.1 (A2/A2)

1. Iina Arvaja - Rockfield Honesty - Aramara         0 vp. aika 1.06.03 / 4 vp. aika 2.9.75

2. Anniina Puttonen - Uncle Broderick - Aramara   4 vp. aika 1.07.06

3. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane - Aramara  4 vp. aika 1.44.50

4. Riikka Kallioniemi - Rockfield McBurney - Aramara   8 vp. aika 1.00.87

hyl.

Helmi Jetsu - Rockfield Scatman - Aramara

 

Seurakoulukilpailut 17.3.2013

Kaikki merkkisuoritukseen ilmoittautuneet ratsukot suorittivan merkkisuorituksen!

Luokka 1 C-Merkin kouluohjelma

1. Julia Hyvätti - Flaming Phoenix - KuRa   117 / 65 %

2. Vilhelmiina Ruusu - Tosi Loordi - JäRa   111,5 / 61,94 %

3. Alisa Kansanaho - Rockfield Scatman - ARAMARA   110,5 / 61,39 %

4. Riikka Rämö - Fargo - ARAMARA  108 / 60 %

4. Elina Laaksonen - Aramara Jessica - ARAMARA 108 / 60 %

6. Helmi Heikkinen - Ronja - ARAMARA 104 / 57,75 % 

7. Jenna Viitanen - Aramara New Beginning - ARAMARA 102 / 56,67 %

8. Kaisu Toivonen - Rockfield Scatman - ARAMARA 101,5 / 56,39 %

9. Mila Aaltonen - Runotyttö - KoRa 101 / 56,11%

10. Elli Viitanen - Ronja - ARAMARA 95,5 / 53,03 %

 

Luokka 2 B-Merkin kouluohjelma

1. Sari Nieminen - Ponnyjoy Victory - ORIRA 145,5 / 63,26 %

2. Anni Roivas - Uncle Broderick - ARAMARA 145 / 63,04 %

3. Heli Nurmesviita - Aramara Heather - ARAMARA 143,5 / 62,39 % 

4. Anni Roivas - Zofe Zibellina - ARAMARA 143 / 62,17 %

5. Helmi Jetsu - Midsummer Iris - ARAMARA 140,5 / 61,09%

6. Birgitta Ruokonen - Tähti-Tuiska - ARAMARA 137 / 59,57 %

7. Krista Leander - Rockfield McBurney - ARAMARA 134,5 / 58,48 %

8. Hannele Korpi - Rockfield McBurney - ARAMARA 134 / 58,26%

9. Riikka Kallioniemi - Pocahontas - ARAMARA 133 / 57,83 %

10. Mirjami Rautiainen - Faustas - ARAMARA 132,5 / 57,61 %

10. Birgitta Ruokonen - Adchaleea - ARAMARA 132,5 / 57,61 %

10. Julia Tikka - Faustas - ARAMARA 132,5 / 57,61 %

10. Anniina Puttonen - Aramara Hurrigane - ARAMARA 132,5 / 57,61 %

14. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska - ARAMARA 131,5 / 57,17 %

14. Nina Nurmesviita - Aramara Heather - ARAMARA 131,5 / 57,17 %

16. Heidi Nieminen - Ponnyjoy Victory - ORIRA 130 / 63,04 %

17. Sonja Kontiokorpi - Aramara Hurrigane - ARAMARA 127 / 55,22 %

18. Niina Tikka - Liset Qvist - ARAMARA 124 / 53,91 %

19. Katriina Saraniemi - Pocahontas - ARAMARA 117 / 50,87 %

 

 

SEURAKOULUKILPAILUT 10.11.2012

Luokka 1 Avoin junioreille

1. Nea Valkeinen - S.O. Vonkamies - Kuhmoisten KOPSE             61,42 %

2. Sonja Kontiokorpi - Pocahontas - Aramara                               60,23 %

3. Nina Nurmesviita - Aramara Heather - Aramara                       59,76 %

4. Helmi Jetsu - Aramara New Beginning - Aramara                     58,57 %

4. Venla Kallio - Shikaani - Kuhmoisten KOPSE                             58,57 %

5. Krista Leander - Rockfield MCBurneys - Aramara                      57,85 %

6. Jenna Viitanen - Ronja - Aramara                                             57,14 %

7. Anniina Puttonen - Fargo - Aramara                                         56,66 %

7. Alisa Kansanaho - Rockfield Scatman - Aramara                       56,66%

8. Krista Saraniemi - Aramara Hurrigane - Aramara                      56,42 %

8. Iina Arvaja - Ainon Sinni - Aramara                                           56,42 %

8. Julia Tikka  - Faustas - Aramara                                                56,42 %

9. Katriina Saraniemi - Rockfield Scatman - Aramara                     55,71 %

9. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane - Aramara                         55,71 %

9. Aino Huujärvi - Liset Qvist - Aramara                                         55,71 %

10. Elina Laaksonen - Aramara Jessica - Aramara                         53,57 %

 

Luokka 2 Avoin senioreille

1. Riikka Kallioniemi - Pocahontas - Aramara                                 62,85 %

2. Heli Nurmesviita - Aramara Heather - Aramara                          60,00 %

3. Elina Mäkinen - Midsummer Iiris - Aramara                                58,80 %

4. Hannele Korpi - Rockfield McBurneys - Aramara                         58,57 %

5. Mirjami Rautiainen - Faustas - Aramara                                     58,33 %

6. Petra Huujärvi - Liset Qvist - Aramara                                       53,09%

ESTEKILPAILUHARJOITUKSET 15.9.2012

 

Luokka 1 40/60 cm arv A.2.0

1. Nina Nurmesviita – Aramara Heather – ARAMARA, 0/46,91

2. Mirjami Rautiainen – Pocahontas - ARAMARA, 0/53,60

3. Ada Yli-Houhala – Aramara Hurrigane – ARAMARA , 0/54,31

4. Suvi-Tuuli Örn – Larry - ARAMARA , 0/1.01.80

5. Elina Mäkinen – Iiris - ARAMARA, 0/1.03.59

6. Helmi Heikkinen – Ronja – ARAMARA, 0/1.09,47

7. Katriina Saraniemi – Ainon Sinni - ARAMARA, 4/54,61

8.  Silja Ojala – Rosas Robin Hood , 4/1.04.12

9.  Oona Suominen – Husana – ARAMARA , 4/1.22.41

10. Susanna Laaksonen – Rockfield Scatman - ARAMARA, 4/1.32.31

hyl . Elina Laaksonen – Aramara Jessica - ARAMARA

Kaisu Toivonen – Husana –ARAMARA

Birgitta Ruokonen – Harmo - ARAMARA

Minja Peltola – Allma

 

Luokka 2 70/90 cm arv AM5

1. Iina Arvaja – Tähti-Tuiska - ARAMARA, 0/0/32.32

2. Krista Leander – Pocahontas - ARAMARA, 0/0/34.97

3. Sonja Kontiokorpi – Aramara Hurrigane - ARAMARA, 0/4/33.20

4. Krista Saraniemi – Tähti  Tuiska - ARAMARA, 0/4/34.70

5. Riikka Kallioniemi – Faustas - ARAMARA, 0/4/37.31

6. Riikka Rämö – Ainon Sinni - ARAMARA, 4/50.66

7. Helmi Jetsu – Aramara New Beginning - ARAMARA, 4/55.88

8. Emilia Mäkinen – Aramara Hurrigane - ARAMARA, 4/56.25

9. Hannele Korpi – Rockfield Mc Burney - ARAMARA, 4/1.07.75

10. Anniina Puttonen – Rockfield Mc Burney - ARAMARA, 12/50.16

hyl. Julia Tikka – Rockfield Scatman – ARAMARA

Alisa Kansanaho – Aramara Jessica - ARAMARA

Jenna Viitanen – Aramara Quinny - ARAMARA

Niina Tikka – Faustas - ARAMARA

Aino Huujärvi – Liset Quist –ARAMARA

 

ESTERATSASTUKSEN HARJOITUSKILPAILUT 6.5.2012
Tuomari Anne Virtanen    
     
Luokka 1 Ristikkorata arv A.2.0    
     
1. Heli Nurmesviita - Aramara Heather ARAMARA 0/45,24 (5 cup)
1. Katriina Saraniemi - Rockfield Scatman ARAMARA 0/51,88 (5 cup)
1. Kaisu Toivonen - Husana ARAMARA 0/59,08 (5 cup)
1. Suvi-Tuuli Örn - Larry ARAMARA 0/61,88 (5 cup)
1. Nina Nurmesviita - Aramara Heather ARAMARA 0/63,45  (5 cup)
1. Elina Laaksonen - Aramara Jessica ARAMARA 0/64,16 (5 cup)
hyl. Susanna Laaksonen - Husana ARAMARA  
     
     
Luokka 2 60 cm arv A.1.0    
     
1. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska ARAMARA 0/40,91 (5 cup)
2. Mirjami Rautiainen - Aramara Hurrigane ARAMARA 0/42,24 (4 cup)
3. Niina Tikka - Tähti-Tuiska ARAMARA 0/43,73 (3 cup)
4. Hannele Korpi - Rockfield Mc Burney ARAMARA 0/44,96 (2 cup)
5. Aino Huujärvi - Lisett Qvist ARAMARA 0/45,68
6. Sonja Kontiokorpi - Aramara Hurrigane ARAMARA 0/47,17
7. Iina Arvaja - Rockfield Scatman ARAMARA 0/47,21
8. Jenna Viitanen - Aramara New Beginning ARAMARA 0/49,24
9. Helmi Jetsu - Aramara New Beginning ARAMARA 0/49,36
10. Julia Tikka - Faustas ARAMARA 0/49,68
11. Krista Leander - Pocahontas  ARAMARA 0/50,29
12. Riikka Kallioniemi - Pocahontas ARAMARA 4/58,00
13. Alisa Kansanaho - Aramara Jessica ARAMARA 4/65,32
14. Suvi-Tuuli Örn - Larry ARAMARA 4/80,94
     
     
Luokka 3 80 cm arv A.1.0    
     
1. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney ARAMARA 0/41,38 (5 cup)
2. Anniina Puttonen - Aramara Prime Fiona ARAMARA 0/47,37 (4 cup)
3. Anni Roivas - Uncle Broderick ARAMARA 0/48,85
4. Saana Kaarenpää - Faustaus ARAMARA 4/43,20
5. Säde Turkki - Zofe Zibellina ÄSeRa 4/66,77

 

 

SEURAKOULUKILPAILUT SU 8.4.12     
Tuomari Sisko Tiirinen      
           
Luokka 1 Helppo C Harrasteluokan kouluohjelma  
           
1. Sonja Kontiokorpi – Aramara Hurrigane ARAMARA 106 p,/66,25 % (5 cup)
2. Jenna Viitanen – Ronja   ARAMARA 105 p/65,63 % (4 cup)
3. Sofia Rantanen – Ronja   RieRa 103,5 p/64,69 %
4. Petra Huujärvi – Liset Quist   ARAMARA 100,5p/62,81 %
 5. Susanna Salminen – Hillan Lento KoRa 100,5 p/62,81%
6. Katriina Saraniemi – Aramara Hurrigane ARAMARA 98,5 p/61,56%
7. Piritta Rantanen – Viken Veto RieRa 98 p/61,25%
8. Elina Laaksonen – Aramara Jessica ARAMARA 90,5p/56,56 %
           
Luokka 2 C-Merkin kouluohjelma    
           
1. Sonja Nieminen – Rockfield McBurney ARAMARA 113 p/62,77% (5 cup)
2. Iina Arvaja – Rockfield Scatman ARAMARA 112 p/62,22% (4 cup)
3. Krista Saraniemi – Tähti-Tuiska ARAMARA 111 p/61,66% (3 cup)
4. Krista Leander – Pocahontas ARAMARA 110,5p/61,38% (2 cup)
5. Miljalotta Jucelius– Espresso 2 OriRa 109p/60,55 %
6. Kaisa Luukkonen – Tünder   KoRa 108p/60%
7. Julia Tikka – Faustas   ARAMARA 107,5p/59,72%
8. Niina Tikka – Faustas   ARAMARA 106p/58,88%
9. Heidi Nieminen – Ponnyjoy Victory OriRa 105,5p/58,61%
9. Helmi Jetsu – Aramara New Beginning ARAMARA 105,5p/58,61%
11. Hannele Korpi – Rockfield McBurney ARAMARA 102,5p/56,94%
11. Vilhelmiina Ruusu – Menry KoRa 102,5p/56,94%
11. Anniina Aho – Pyyhkäys   KoRa 102,5p/56,94%
14. Mila Aaltonen – Pihlava Moonlight KoRa 98p/54,44%
15. Aino Huujärvi – Liset Quist ARAMARA 96p/53,33%
16. Lydia Linden – Rockfield Scatman ARAMARA 95,5p/53,05%
17. Mila Aaltonen – Rhoson Glasur KoRa 92,5p/51,38%
18. Vilhelmiina Ruusu – Bridget Net KoRa 82,5p/45,83%
           
Luokka 3 Helppo B K.N. Special 2009    
           
1. Anni Roivas – Uncle Broderick ARARAMA 165p/66% (5cup)
2. Ulla Pirkkanen - Cazorro Pancho KoRa 162p/64,8%
3. Ulla Pirkkanen – Cazorro Leon KoRa 161p/64,4%
3. Sari Nieminen – Ponnyjoy Victory OriRa 161p/64,4%
5. Maaret Rantanen – Virisari   KoRa 158,5p/63,4%
6. Heli Nurmesviita – Aramara Heather ARAMARA 153,5p/61,4%
7. Miljalotta Jucelius – Espresso 2 OriRa 151,5p/60,6%
8. Anni Roivas – Zofe Zibellina   ARAMARA 150p/60%
9. Anniina Puttonen – Aramara Prime Fiona ARAMARA 147,5p/59%
10. Kaisa Luukkonen – Tünder KoRa 147p/58,8%
11. Riikka Kallioniemi – Pocahontas ARAMARA 146,5p/58,6%
12. Nina Nurmesviita – Aramara Heather ARAMARA 146p/58,4%
13. Anniina Aho – Pyyhkäys   KoRa 141,5p/56,6%

 

 

 

ESTERATSASTUKSEN KILPAILUHARJOITUKSET 6.11.2011

 

LUOKKA 1 RISTIKKOLUOKKA ARV. A.1.0        
             
1. Helmi Puttonen - Felicia   ARAMARA 0/40,55
1. Katriina Saraniemi - Felicia   ARAMARA 0/48,87
1. Jasmin Mäyrämäki - Ronja   ARAMARA 0/60,10
1. Susanna Laaksonen - Husana   ARAMARA 0/60,73
1. Kaisu Toivonen - Husana   ARAMARA 0/60,73
6. Elina Laaksonen - Aramara Jessica ARAMARA 4/63,31
hyl Nina Nurmesviita - Aramara Heather ARAMARA  
hyl Johanna Örn - Larry     ARAMARA  
hyl Helmi Heikkinen - Ronja   ARAMARA  
kesk. Suvi-Tuuli Örn - Larry     ARAMARA  
             
LUOKKA 2 60 CM ARV. A.1.0      
             
1. Jenna Viitanen - Aramara Hurrigane ARAMARA 0/43,95
1. Krista Saraniemi - Aramara Hurrigane ARAMARA 0/44,77
1. Anniina Puttonen - Aramara Prime Fiona ARAMARA 0/46,67
1. Lydia Linden - Ainon Sinni   ARAMARA 0/47,25
1. Hannele Korpi - Rockfield McBurney ARAMARA 0/47,42
1. Alisa Kansanaho - Aramara Jessica ARAMARA 0/51,19
1. Iina Arvaja - Rockfield Scatman   ARAMARA 0/51,52
1. Niina Tikka - Faustas     ARAMARA 0/51,83
1. Aino Huujärvi - Lisett Qvist   ARAMARA 0/52,47
1. Riikka Kallioniemi - Pocahontas   ARAMARA 0/52,70
1. Helmi Jetsu - Aramara New Beginning ARAMARA 0/53,56
1. Julia Tikka - Lisett Qvist   ARAMARA 0/60,85
1. Nina Nurmesviita - Rockfield Scatman ARAMARA 0/60,88
14. Wilhelmiina Ruusu - Menry   ARAMARA 4/46,82
14. Eeva Härkönen - Ainon Sinni   ARAMARA 4/46,86
14. Krista Leander - Pocahontas   ARAMARA 4/47,00
14. Anne Koskenranta - HL Astor   KoRa 4/56,13
hyl Sonja Kontiokorpi - Aramara New Beginning ARAMARA  
             
LUOKKA 3 80 CM ARV. A.1.0      
             
1. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney ARAMARA 0/48,80
1. Karoliina Kääntä - Uncle Broderick ARAMARA 0/51,30
1. Jenni Heinonen - Faustas   ARAMARA 0/52,70
4 Vilhelmiina Ruusu - Menry   ARAMARA 8/45,90

 

SEURAKOULUKILPAILUT SU 11.9.2011

LUOKKA 1 Helppo C:1 2000

1. Anni Roivas - Liina - PoPRa - 128,5p

2. Sonja Nieminen - Faustas - ARAMARA - 117,5 p (4 CUP pistettä)

3. Iina Arvaja - Rockfield Scatman - ARAMARA - 115 p (3 p)

4. Helmi Jetsu - Rockfield McBurney - ARAMARA - 114,5 p (2 p)

5. Julia Tikka - Faustas - ARAMARA - 113 p (1 p)

6. Krista Leander - Pocahontas - ARAMARA - 110 p

7. Alisa Kansanaho - Ronja - ARAMARA - 108 p

8. Eva Härkonen - Aramara Heather - ARAMARA - 106,5 p

9. Krista Saraniemi - Aramara New Beginning - ARAMARA 104,5 p

10.  Jenna Viitanen - Husana - ARAMARA - 103,5 p

11. Katriina Saraniemi - Rockfield McBurney - ARAMARA - 102,5 p

12. Riikka Kallioniemi - Pocahontas - ARAMARA - 100,5 p

13. Sonja Kontiokorpi - Rockfield Scatman - ARAMARA - 99 p

14. Aino Huujärvi - Lisett Qvist - ARAMARA - 96,5 p

15. Jenni Heinonen - Meikku - ARAMARA - 96 p

Jasmin Mäyrämäki - Husana, hyl

Helmi Heikkinen - Ronja, hyl

LUOKKA 2 K.N SPECIAL

1. Marika Berg - Tähti-Tuiska - ARAMARA - 171 p (5 CUP pistettä)

2. Kaisa Hänninen - Fenix - KuRa - 165,5 p

3. Anni Roivas - Aramara Prime Fiona - PoPRA - 161 p

4. Kaisa Hänninen - Julle - KuRa - 157 p

5. Kati Kääntä - Uncle Broderick - ARAMARA - 153 p

6. Nina Nurmesviita - Aramara Heather - ARAMARA - 143,5 p

7. Anniina Puttonen - Aramara New Beginning - ARAMARA -  140,5 p

 

 

SEURAESTEKILPAILUT 15.5.2011

Luokka 1 Puomirata arv. A2.0

1. Jenni Heinonen - Mayday Mayday - Aramara -  vp 0 aika 57.84

2. Milla Mäki - Furunäs Nixon - Aramara - vp 0 aika 1.05.56

3. Vilhelmiina Ruusi - Menry - Aramara - vp 0 aika 1.08.39

4. Helmi Puttonen - Ronja - Aramara - vp 0 aika 1.29.87

5. Kaisu Toivanen - Felicia - Aramara - vp 0 aika 1.43.03

6. Milla Jyväsjärvi - RP Euforia - Kora - vp 4 aika 2.02.13

7. Katariina Saraniemi - Rockfield Scatman - Aramara - hylätty

Luokka 2 50cm arv. A2.0

1. Alisa Kansanaho - Aramara Jessica - Aramara - vp 0 aika 50.70

2. Vilhelmiina Ruusu - Menry - Aramara - vp 0 aika 52.16

3. Lydia Linden - Ainon Sinni - Aramara - vp 0 aika 52.91

4. Päivi Raskinen - Niobe II - Kora - vp 0 aika 53.66

5. Henna Siponen - Hattels Fairytale - Kopse - vp 0 aika 54.27

6. Krista Leander - Felicia - Aramara - vp 0 aika 58.88

7. Mila Aaltonen - Furunäs Nixon - Aramara - vp 0 aika 59.97

8. Weera Wahlman - RP Euforia - Kora - vp 0 aika 1.01.22

9. Iina Arvaja - Husana - Aramara - vp 0 aika 1.03.93

10. Mari Pukarinen - Alexis - Kopse - vp 4 aika 51.87

11. Krista Saraniemi - Tähti-Tuiska - Aramara - vp 4 aika 1.03.49

12. Tiia Bergman - Tähti-Tuiska - Rira - vp 4 aika 1.05.92

13. Aino Huujärvi - Lisett Qvist - Aramara - vp 4 aika 1.13.67

14. Anni Roivas - Zofe Zibellina - Popra - vp 8 aika 1.30.49

Riikka Kallioniemi - Pocahontas - Aramara - hylätty

Jenna Viitanen - Aramara Jessica - Aramara - hylätty

Helmi Jetsu - Aramara New Beginning - Aramara - hylätty

Hannele Korpi - Rockfield Scatman - Aramara - hylätty

Luokka 3 70cm arv. A2.0

1. Mila Aaltonen - Rockfield McBurney - Aramara - vp 0 aika 50.06

2. Mari Pukarinen - Alexis - Kopse - vp 0 aika 50.90

3. Anni Roivas - Uncle Broderick - Popra - vp 0 aika 52.06

4. Päivi Raskinen - Niobe II - Kora - vp 0 aika 52.38

5. Eva Härkönen - Ainon Sinni - Aramara - vp 0 aika 52.68

6. Ilona Mäkinen - Beauty Sultana - Kora - vp 0 aika 52.77

7. Sonja Kontiokorpi - Aramara Hurrigane - Aramara - vp 0 aika 53.66

8. Henna Siponen - Hattels Fairytale - Kopse - vp 0 aika 54.65

9. Saana Kaarenpää - Faustas - Aramara - vp 0 aika 54.84

10. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane - Aramara - vp 0 aika 58.33

11. Anniina Puttonen - Aramara Prime Fiona - Aramara - vp 0 aika 1.06.81

12. Anniina Aho - Pyyhkäys - Kora - vp 4 aika 1.05.99

13. Riikka Rämö - Pocahontas - Aramara - vp 4 aika 1.12.29

Luokka 4 90cm arv. 367.2

1. Saana Kaarenpää - Faustas - Aramara - vp 0 aika 54.76 uus. vp 0 aika 44.89

2. Anni Roivas - Vernissage - Popra - vp 4 aika 55.44

3. Sonja Nieminen - Rockfield McBurney - Aramara - vp 12 aika 49.80

Anniina Aho - Pyyhkäys - Kora - hylätty

Ilona Mäkinen - Beauty Sultana - Kora - hylätty

 

 

SEURAKOULUKILPAILUT 17.4.2011

Luokka 1 Kouluratsastuksen taitokisa taso 1, helppo / aikuisohjelma 2002

Kouluratsastuksen taitokisa

1. Katriina Saraniemi  -  Ronja  -  ARAMARA 20p.

2. Jenni Heinonen  -  Mayday Mayday  -  ARAMARA 19p.

Aikuisohjelma 2002

1. Niina Tikka  -  Faustas  -  ARAMARA 126p. 60%

2. Petra Huujärvi  -  Lisett Qvist  -  ARAMARA 124p. 59,05%

Luokka 2 Helppo C:1 2000

1. Nina Nurmesviita  -  Aramara Heather  -  ARAMARA 122,5p 61,25% (5p)

2. Maaret Rantanen  -  Virisari  - KORA 121p. 60,5%

3. Helmi Jetsu  -  Ronja  - ARAMARA 120p 60% (3p)

3. Emilia Mäkinen  -  Aramara Hurrigane  -  ARAMARA 120p 60% (3p)

5. Anni Roivas  -  Aramara New Beginnign  - POPRA 119p. 59,5%

6. Riikka Kallioniemi  -  Pocahontas  -  ARAMARA 117,5p 58,75%

7. Iina Arvaja  -  Husana  -  ARAMARA 113,5p. 56,75%

8. Weera Wahlman  -  RP Euforia  -  KORA  113p. 56,5%

9. Mila Aaltonen  -  Rockfield McBurney  -  ARAMARA 112,5p. 56,25%

10. Anniina Aho  -  Pyyhkäys  -  KORA 111p. 55,5%

11. Anniina Puttonen  -  Aramara Prime Fiona  -  ARAMARA 110p. 55%

12. Julia Tikka  -  Felicia  -  ARAMARA  106,5p. 53,25%

13. Lydia Linden  -  Ainon Sinni  -  ARAMARA  106p. 53%

13. Kaisa Luukkonen  -  Tünder  -  KORA  106p. 53%

15. Aino Huujärvi  -  Lisett Qvist  -  ARAMARA  105,5p. 52,75%

15. Tiia Bergman  -  Tähti-Tuiska  -  RIPA  105,5p. 52,75%

17. Jenna Viitanen  -  Felicia  -  ARAMARA  101,5p. 50,75%

18. Sonja Nieminen  -  Larry  -  ARAMARA  100,5p. 50,25%

19. Krista Saraniemi  -  Tähti-Tuiska  -  ARAMARA  100p. 50%

20. Alisa Kansanaho  -  Aramara Jessica  -  ARAMARA  93,5p. 46,75%

21. Sonja Kontiokorpi  -  Aramara Jessica  -  ARAMARA  92,5p. 46,25%

Luokka 3 Helppo B:0 2009

1. Karoliina Kääntä  -  Uncle Broderick  -  ARAMARA  149p. 59,6% (5p)

2. Kati Kääntä  -  Uncle Broderick  -  ARAMARA  147,5p. 59% (4p)

3. Elina Mäkinen  -  Aramara Hurrigane  -  ARAMARA  147p. 58,8% (3p)

4. Heli Nurmesviita  -  Aramara Heather  -  ARAMARA  145,5p. 58,2% (2p)

5. Maaret Rantanen  -  Virisari  -  KORA  140,5p. 56,2%

6. Hannele Korpi  -  Rockfield Scatman  -  ARAMARA  139p. 55,6%

7. Anniina Aho  -  Pyyhkäys  -  KORA  137,5p. 55%

8. Emilia Värelä  -  Faustas  -  ARAMARA  137p. 54,8%

9. Riikka Rämö  -  Pocahontas  -  ARAMARA  129,5p. 51,8%

10. Kaisa Luukkonen  -  Tünder  -  KORA  128,5p. 51,4%

11. Saana Kaarenpää  -  Adchaleea  -  ARAMARA  117,5p. 47%

Kiitokset kaikille talkoolaisille.

 

        

POLLUX HEVOSTAITOKILPAILUT 11.12.2010

1. Krista Leander                           ARAMARA 73 p.

2. Krista Saraniemi                         ARAMARA  72 p.

2. Anniina Puttonen                       ARAMARA  72 p.

3. Karoliina Kääntä                        ARAMARA  71 p.

4. Helmi Jetsu                                ARAMARA  70 p.

5. Iina Arvaja                                 ARAMARA  69 p.

6. Sonja Kontiokorpi                      ARAMARA  68,5 p.

7. Emilia Mäkinen                           ARAMARA  68 p.

7. Suvi-Tuuli Örn                            ARAMARA  68 p.

8. Kaisu Toivonen                          ARAMARA  66 p.

9. Helmi Puttonen                          ARAMARA  64 p.

9. Katriina Saraniemi                     ARAMARA  64 p.

10. Alisa Kansanaho                     ARAMARA  63 p.

SEURAESTEKILPAILUT 07.11.2010

LUOKKA 1 PUOMIRATA

1.Kaisu Toivonen - Conneana                      ARAMARA           0 vp. aika 1.23.45 (5p)

2. Helmi Puttonen - Aramara Jessica             ARAMARA           0 vp. aika 1.37.64

3. Jenna Viitanen - Ronja                            ARAMARA           0vp. aika 1.44.62

4. Katriina Saraniemi                                   ARAMARA           0 vp. aika 1.58.33

LUOKKA 2 50 CM

1. Annina Puttonen - Aramara Prime Fiona       ARAMARA           0 vp. aika 55.00 (5p)

2. Mila Aaltonen - Husana                            ARAMARA           0 vp. aika 55.05 (4p)

3. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane             ARAMARA          0 vp. aika 56.37 (3p)

4. Iina Arvaja - Husana                                ARAMARA          0 vp. aika 1.09.37

5. Riikka Kallioniemi - Rockfield Scatman          ARAMARA          0 vp. aika 1.14.06

6. Julia Tikka - Felicia                                  ARAMARA          0 vp. aika 1.15.61

7. Aino Huujärvi - Aramara Jessica                 ARAMARA          0 vp. aika 1.15.92

8. Alisa Kansanaho - Ronja                           ARAMARA          0 vp. aika 1.21.24

9. Helmi Jetsu - Felicia                                ARAMARA           4 vp. aika 1.04.37

10. Lydia Linden - Ainon Sinni                       ARAMARA           4 vp. aika 1.09.37

11. Krista Leander - Rockfield Scatman           ARAMARA           8 vp. aika 1.38.30

Suvi-Tuuli Örn - Larry                                  ARAMARA             HYL.

LUOKKA 3 70 CM

1. Eva Härkönen - Ainon Sinni                        ARAMARA           0 vp. aika 57.56 (5p)

2. Sonja Kontiokorpi - Aramara Hurrigane         ARAMARA           0 vp. aika 59.80

Karoliina Kääntä - Uncle Broderick                  ARAMARA             HYL.

Krista Saraniemi - Rockfield Mc Burney            ARAMARA             HYL.

LUOKKA 4 80-90 CM

1. Saana Kaarenpää - Faustas                 ARAMARA        0vp. 1.00.09/0vp. 36.45 (5p)

2. Riikka Rämö - Faustas                         ARAMARA           4vp. 54.84

3. Anni Roivas - Adchaleea                      POPRA               8vp. 1.11.45

Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney        ARAMARA             HYL.

 

SEURAKOULUKILPAILUT 17.10.2010

LUOKKA 2 Helppo C:2

1. Anu Himanen - Linda IV                    KORA                  140p. 63.6%

2. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney ARAMARA             135p. 61.3% (4p)

3. Hannele Korpi - Conneana                 ARAMARA             132p. 60% (3p)

4. Suvi-Tuuli Örn - Larry                      ARAMARA              127p. 57,7%

5. Maaret Rantanen - Virisari                KORA                    126p. 57,2%

6. Krista Leander - Rockfield Mc Burney  ARAMARA               125p. 56,8%

6. Anniina Aho - Pyyhkäys                    KORA                    125p. 56,8%

8. Julia Tikka - Conneana                     ARAMARA               122p. 55,4%

9. Niina Tikka - Faustas                       ARAMARA               120p. 54,5%

11. Krista Saraniemi - Aramara Jessica    ARAMARA               118p. 53,6%

11. Kaisa Luukkanen - Tunder                KORA                    118p. 53,6

 

LUOKKA 3 K.N. SPECIAL

1. Anu Himanen - LindaIV                      KORA                     167p. 64,2%

2.Karoliina Kääntä - Uncle Broderick        ARAMARA                152p. 58,4% (4p)

2.Elina Mäkinen - Aramara Hurrigane        ARAMARA                152p. 58,4% (4p)

4.Maaret Rantanen - Virisari                  KORA                       146p. 56,1%

5.Anniina Kopsa - Ainon Sinni                 ARAMARA                 145p. 55,7%

5.Helmi Jetsu - Ronja                           ARAMARA                  145p. 55,7%

7.Anniina Aho - Pyyhkäys                      KORA                       144p. 55,3%

7.Kati Kääntä - Uncle Broderick              ARAMARA                  144p. 55,3%

7.Heli Nurmesviita - Faustas                  ARAMARA                  144p. 55,3%

9.Mila Aaltonen - Rockfield Scatman       ARAMARA                  142p. 54,6%

10.Anniina Puttonen - Aramara Prime Fiona ARAMARA               139p. 53,4%

11.Nina Nurmesviita - Aramara Jessica     ARAMARA                  133p. 51,1%

12.Kaisa Luukkonen - Tunder                 KORA                        132p. 50,7%

13.Saana Kaarenpää - Aramara New Beginning ARAMARA            129p. 49,6%

 

 

 

 

SEURAESTEKILPAILUT 23.5.2010
 
 
 
 
 
 
 
 
LUOKKA 1 Puomirata Arv.A.2.0
 
 
 
 
 
1. Weera Wahlman - RP Euforia                      
KORA
0/65,44
2. Alisa Kansanaho - Rockfield Mc Burney            
ARAMARA
0/68,78
*****
 
 
3. Iina Arvaja - Aramara Jessica        
ARAMARA
0/74,52
4. Julia Tikka - Conneana        
ARAMARA
0/81,19
5. Aino Huujärvi - Husana                     
ARAMARA
0/82,16
 
 
 
LUOKKA 2 Esterata 50 cm. Arv. A.2.0
 
 
 
 
 
1. Essi Laakso - Vinur
KORA
0/42,82
2. Eva Härkönen - Ainon Sinni                             
ARAMARA
0/43,69
3. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane             
ARAMARA
0/44,37
4. Mila Aaltonen - Felicia                                      
ARAMARA
0/47,19
*****
 
 
5. Mari Uusitalo - Mesikkä                                  
KORA
0/50,44
6. Riina Piiroinen - Rockfield Mc Burney             
ARAMARA
0/50,75
7. Brenda Lylyoja - Rockfield Scatman              
ARAMARA
0/50,90
8. Krista Leander - Husana                                 
ARAMARA
0/52,04
9. Helmi Jetsu - Ronja                                          
ARAMARA
0/54,25
10. Krista Saraniemi - Rockfield Scatman             
ARAMARA
0/54,62
11. Sonja Kontiokorpi - Ronja                                
ARAMARA
0/57,60
12. Lydia Linden - Ainon Sinni                            
ARAMARA
8/67,97
hyl Kaisa Luukkonen - Aikahaipakka                  
 
 
 
 
 
LUOKKA 3 Esterata 70 cm Arv.A.2.0
 
 
 
 
 
1. Jenni Heinonen - Faustas
ARAMARA
0/43,50
2. Essi Laakso - Vinur
KORA
0/43,75
*****
 
 
3. Nina Nurmesviita - Rockfield Mc Burney          
ARAMARA
0/44,54
4. Kati Kurkinen - Aal                                            
KORA
0/48,19
5. Mari Uusitalo - Mesikkä                                    
KORA
4/63,78
 
 
 
LUOKKA 4 Esterata 80 tai 90 cm Arv.367.2
 
 
 
 
 
1. Anniina Puttonen - Aramara Hurrigane           
ARAMARA
0/0/23,03
*****
 
 
2. Kati Kurkinen - Aal
KORA
0/0/26,62
3. Saana Kaarenpää - Faustas
ARAMARA
0/ hyl.
4. Riikka Rämö - Tähti Tuiska                                 
ARAMARA
4/48,12

 

 

 

SEURAKOULUKILPAILUT SU 25.4.2010

Luokka 1 Helppo C:1

1. Helmi Jetsu - Ronja, Aramara, 120 p (60%)

2. Karoliina Kääntä - Uncle Broderick, Aramara, 116 p (58%)

3. Mila Aaltonen - Ronja, Aramara, 111 p (55,5%)

4. Krista Leander - Felicia, Aramara, 110 p (55%)

****

5. Anniina Kopsa - Aramara Jessica, Aramara, 107 p (53,5%)

6. Nina Nurmesviita - Husana, Aramara, 104 p (52%)

7. Päivi Raskinen - Viirin Muisto, KORA, 103 p (51,5%)

8. Sonja Nieminen - Adchaleea, Aramara, 102 p  (51%)

9. Niina Tikka - Ainon Sinni, Aramara, 98 p (49%)

10. Suvi-Tuuli Örn - Larry, Aramara, 94 p (47%)

11. Anniina Puttonen - Aramara Prime Fiona, Aramara, 93 p (46,5%)

11. Soile Vänskä - Tilin Toive, KORA, 93 p (46,5 %)

13. Krista Saraniemi - Husana, Aramara, 92 p (46%)

14. Lydia Linden - Husana, Aramara, 91 p (45,5 %)

hyl. Johanna Örn - Larry, Aramara

Luokka 2 B-merkin kouluohjelma

1. Satu Tiirinen - Jeremias Jermu, KORA, 140 p (60,8 %)

2. Elina Mäkinen - Aramara Hurrigane, Aramara, 139 p (60,4 %)

3. Riikka Rämö - Conneana, Aramara, 136 p ( 59,1 %)

****

4. Saana Kaarenpää - Tähti Tuiska, Aramara, 135 p (58,7 %)

5. Sonja Niemine - Rockfield Mc Burney, Aramara, 134 p (58,3%)

6. Tia Kelander - Faustas, Aramara, 124 p (53,9 %)

7. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane, Aramara, 123 p (53,5 %)

8. Heli Nurmesviita - Tähti Tuiska, Aramara, 122 p (53 %)

9. Päivi Raskinen - Viirin Muisto, KORA, 121 p (52,5%)

10. Hannele Korpi - Rockfield Scatman, Aramara, 120 p (52,1 %)

SEURAESTEKILPAILUT 14.03.2010

LUOKKA 1   60cm arv.367.2 PRIX DE SUOMEN LIIKEKIRJANPITO

1. Eva Härkönen - Ainon Sinni, Aramara 0/25,42

2. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane, Aramara 0/25,71

3. Anniina Puttonen - Rockfield Scatman, Aramara 0/25,89

4. Aulia Ranta-aho - Puuhapilke, Korpilahden Ratsastajat 0/26,89

5. Tia Kelander - Faustas, Aramara 0/27,81

6. Anni Roivas - Uncle Broderick, Pohjois-Päijänteen Ratsastajat 4vp/25,91

7. Krista Saraniemi - Rockfield Mc Burney 4vp/63,38

8.  Mari Uusitalo - Mesikkä, Korpilahden Ratsastajat 0/49,08/hyl.

9.  Krista Leander - Husana, Aramara 0/61,41/hyl.

     Helmi Jetsu - Felicia, Aramara

     Heidi Ahonen - Kivikova, Korpilahden Ratsastajat hyl.

LUOKKA 2  80cm  PRIX DE RAUTIA K-MAATALOUS JÄMSÄ

1. Ronja Mäkinen - Faramir, Kuhmoisten Kopse  0/28,52

2. Mari Uusitalo - Mesikkä, Korpilahden Ratsastajat 0/36,22

3. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney, Aramara 0/46,84/hyl.

4. Sonja Nieminen - Aramara Hurrigane, Aramara 0/48,52/hyl.

5. Ninni Rantanen - Klaps, Kymijoen Ratsastajat 4vp/51,83

6. Aulia Rantaaho - Puuhapilke, Korpilahden Ratsastajat 4vp/57,93

    

SEURAESTEKILPAILUT SU 8.11.09

LUOKKA 1 Puomirata arv. A.1.0

1. Riina Piiroinen - Conneana, ARAMARA, 0 vp

1. Suvi-Tuuli Örn - Rockfield Scatman, ARAMARA, 0 vp

1. Pihla Muhonen - Tolli, LVR, 0 vp

1. Krista Leander - Husana, ARAMARA, 0 vp

1. Johanna Örn - Aramara Jessica, ARAMARA, 0 vp

LUOKKA 2 40 cm arv. A.2.0

1. Janita Varjonen - Tolli, LVR, 0/30,42

2. Janita Varjonen - Sommertraum, LVR, 0/34,24

***

3. Anita Härkönen - Aramara Jessica, ARMARA, 0/44,05

4. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane, ARAMARA, 0/47,67

5. Karoliina Kääntä - Felicia, ARAMARA, 1/54,17

hyl. Sonja Kontiokorpi - Felicia, ARAMARA

LUOKKA 3 60 cm arv. A.2.0

1. Anniina Puttonen - Rockfield Scatman, ARAMARA, 0/32,12

2. Anniina Kopsa - Rockfield Mc Burney, ARAMARA, 0/32,42

3. Nina Nurmesviita - Aramara Hurrigane, ARAMARA, 0/36,27

***

4. Jannika Jokinen - Rhoson Clasur GBR, KoRa, 0/36,80

5. Tuulia Halla-aho - Rockfield Scatman, ARAMARA, 0/40,83

6. Laura Huhtinen - Faustas, ARAMARA, 0/41,17

7. Mila Aaltonen - Husana, ARAMARA, 0/44,30

8. Helmi Jetsu - Husana, ARAMARA, 0/44,30

9. Janita Varjonen - Sommertraum, LVR, 0/47,40

10. Anni Roivas - Uncle Broderick, PoPRa, 0/50,02

11. Julia Hyvätti - Siltasaaren Charmant, KuRa, 6/57,18

12. Eeva Härkönen - Ainon Sinni, ARAMARA, 6/58,92

LUOKKA 4 80 cm / 90 cm arv. 367.2

1. Jenni Heinonen - Tähti Tuiska, ARAMARA, 0/0/20,16

2. Saana Kaarenpää - Tähti Tuiska, ARAMARA, 4/53,16

***

3. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney, 4/55,23

4. Heli Nurmesviita - Ainon Sinni, ARAMARA, 4/65,00

5. Tia Kelander - Faustas, ARAMARA, 9/79,68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEURAKOULUKILPAILUT 05.04.2009

 

 

1. Sonja Kontiokorpi – Aramara Maggie May, ARAMARA, 0 virhep.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Emilia Mäkinen – Husana, ARAMARA, 0 vp

1. Anita Härkönen – Felicia, ARAMARA, 0 vp

1. Johanna Örn – Husana, ARAMARA, 0 vp

1. Roosa Kaila – Aramara Jessica, HuRa, 0 vp

1. Elli Jukarainen – Aramara Maggie May , HuRa, 0 vp

8. Suvi-Tuuli Örn – Rockfield Scatman, ARAMARA, 4 vp

Luokka 2 C-merkin estekoe arv. A.1.0

 

1.   Saana Kaarenpää – Tähti Tuiska, ARAMARA, 0/35,48 

1.   Emmi Aho – Ainon Sinni, ARAMARA, 0/33,77

1.   Riia Mäkinen – S.O.Pirpaliina, KOPSE, 0/34,70

1.   Aurora Talvi – Aramara Hurrigane, ARAMARA, 0/36,86

5.   Sonja Nieminen – Rockfield Mc Burney, ARAMARA, 4/33,23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seuraestekilpailut 18.01.2009

Luokka 1 Puomirata Arv.A2.0

1.Lydia Linden-Aramara Jessica ARAMARA 0/1.14

2.Krista Saraniemi-Aramara Maggie May ARAMARA 0/1.20

3.Emilia Mäkinen-Aramara Jessica ARAMARA 0/1.24

4.Sonja Kontiokorpi-Husana ARAMARA 0/1.40

5Anita Härkönen-Husana ARAMARA 0/1.46

Luokka 2 50cm Arv.A2.0

1.Anniina Puttonen-Felicia ARAMARA 0/48.52

2.Eva Härkönen-Aramara Hurrigane ARAMARA 0/50.87

3.Laura Huhtinen-Ainon Sinni ARAMARA 4/52.56

4.Tuulia Halla-aho-Rockfield Mc Burney ARAMARA 16/1.32

-------

Anu Himanen-S.O. Pippuri ARAMARA HYL.

Luokka 3 70/90cm Arv.367.2

1.Sonja Nieminen-Tähti Tuiska ARAMARA 1/54.56

2.Anni Roivas-Mister Nordkap POPRA 2/59.47

3.Saana Kaarenpää-Tähti Tuiska ARAMARA 6/1.00

4.Sonja Nieminen Rockfield Mc Burney ARAMARA 8/53.41

5.Aurora Talvi-Aramara Hurrigane ARAMARA 11/1.03

-------

Karoliina Kääntä-Rockfield Scatman ARAMARA ei start.

Anni Roivas Floras Sweet Rom POPRA HYL.

Tia Kelander-Faustas ARAMARA HYL.

Anniina Puttonen-Rockfield Scatman ARAMARA HYL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka 1 - Ponit I-palkitut Felicia (Shet), Junibackens Baloo (Shet), Promiselhill Moonshine (Shet), Promisehill Wishful Heart (Shet), Uncle Broderick (C) Paras poni - Junibackens Baloo II-palkitut Aramara Jessica (C), Aramara Prime Fiona (C), Castanja Candyman (Shet), Castanja Liquorice (Shet), Husana (Shet), Lovely-Girl v.h. Stalletje (Shet), Rockfield Scatman (C) Paras II-palkittu - Lovely-Girl v.h. Stalletje Paras Connemara - Uncle Broderick Symppis - Husana Pörrökorva - Castanja Candyman Tulevaisuuden lupaus - Promisehill Wishful Heart Best Turn Out - Helmi Jetsu ja Felicia

Luokka 2 - Hevoset I-palkitut Blueberryhill´s Avantgard (FWB), Faustas (Trake), Four Winds Cello (FWB), Raitamäen Rionastolz (PV), Vijole (PV) Paras hevonen - Raitamäen Rionastolz II-palkitut Ainon Sinni (Sh), Doppsko Vinnhorst (FWB), Fantastic Nibs (LV), Lozanna (PV), Master Cape (LV), Mister Nordkap (PV) Paras II-palkittu - Master Cape Paras FWB - Blueberryhill´s Avantgard Symppis - Ainon Sinni Silkkiturpa - Mister Nordkap

Best Turn Out - Anu Himanen ja Lozanna sekä Vijole

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Hannele Korpi – Ainon Sinni, ARAMARA, 0/32,25

1. Elina Mäkinen – Tähti Tuiska, ARAMARA, 0/33,61

1. Tia Kelander – Faustas, ARAMARA, 0/30,70

 

 

 

 

 

 

11. Anniina Puttonen – Rockfied Scatman, ARAMARA, 4/32,68

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka 3 80 cm ja 90 cm arv. A.1.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Luokka 1 Helppo B:0

  1. Sonja Nieminen/Rockfield Mc Burney,ARAMARA,180/66,67

  2. Julia Paajoki/Tähti Tuiska,ARAMARA, 175/64,81

  3. Kati Kääntä/Mister Nordkap,ARAMARA, 174/64,44

  4. Anniina Puttonen/Aramara Maggie May,ARAMARA,146/54,07

Luokka 2 Helppo C:1

  1. Karoliina Kääntä/Conneana,ARAMARA,134/67

  2. Sonja Nieminen/Rockfield Mc Burney,ARAMARA,131/65,5

  3. Tiia Bergman/Moona,Riihimäen Ratsastajat,130 p/65,0

  4. Jessica Malin/Felicia,Pohjois-Päijänteen Ratsastajat,129/64,5

  5. Saana Kaarenpää/Faustas,ARAMARA,127/63,5

  6. Anniina Puttonen/Aramara Maggie May, ARAMARA,124/62,0

  7. Tuulia Halla-aho/Conneana, ARAMARA,123/61,5

  8. Tiia Kelander/Faustas,ARAMARA,122/61,0

  9. Julia Paajoki/Tähti Tuiska,ARAMARA,121/60,5

  10. Kaisa Hänninen/Magic Menuett, Kuoreveden Ratsastajat, hyl.


Luokka 3 Tehtävärata

  1. Emilia Mäkinen/Aramara Jessica,ARAMARA,84 p.

  2. Sonja Kontiokorpi/Aramara Jessica,ARAMARA,83 p.

  3. Lydia Linden/Husana,ARAMARA,81 p.

 

 

 

 

 

 

 

 

LUOKKA 1 1-3 VUOTIAAT HEVOSET JA PONIT  (yht 7)

1.SIJA sekä BEST IN SHOW III
t. ARAMARA PRIME FIONA
synt. -06, Connemara
Om. ja esitt. Raisa Lindell

2. SIJA sekä NÄYTTELYN BEST TURN OUT
o. MICHELO WS
synt. -06, FWB
Om. ja esitt. Mirva Rantala

3. SIJA
o. BANKS CADEAU
synt. –06, Connemara
Om. Outi Talvi, Esitt. Anni Roivas

PARAS ESITTÄJÄ: Marita Tikkanen


LUOKKA 2 PONIT (yht 16)

1. SIJA sekä BEST IN SHOW I
r. LUKAS
synt. –02, risteytysponi
om. Kirjonurmen talli, esitt. Heli Lehtinen

2. SIJA sekä NÄYTTELYN PARAS CONNEMARA
t. BUNOWEN CASTLE RIONA
synt. -05, Connemara
Om. Outi Talvi, esitt. Anni Roivas

3. SIJA
t. FIELDHILL BELINDA BLUE
synt. –04, Connemara
Om. Martti Takala- leasing Maria Varsell, esitt. Maria Varsell

4.SIJA
t. KOMETA
synt. -02, Shetlanninponi
Om. ja esitt. Heidi Sihvo

5. SIJA sekä LUOKAN PARAS ESITTÄJÄ
t. FELICIA
synt. –98, Shetlanninponi
Om. Outi Talvi, esitt. Helmi Jetsu


LUOKKA 3 HEVOSET (yht 9)

1. SIJA sekä BEST IN SHOW II
r. SHIKAANI
Synt. -02, Suomenhevonen
om. ja esitt. Elina Kallio

2. SIJA
t. DECATHLON DAISY
synt. -86, Amerikan ravuri
om. ja esitt. Sirkku Lahti

3. SIJA sekä NÄYTTELYN PARAS SUOMENHEVONEN
r. VISIN LENTO
synt. -92, Suomenhevonen
Om. Liisa Saarnivaara
Esitt. Niina Saarinen

PARAS ESITTÄJÄ: Anu Himanen
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Luokka 1 70-80 cm arv.A.2.0

1. Julia Paajoki – Ainon Sinni ARAMARA  0 / 49,23 (5p)

2. Anni Kukko – Tähti Tuiska ARAMARA  4 / 50,98 (4p)
-------------------------------------

3. Jenni Heinonen – Tähti Tuiska ARAMARA 4 / 56,56

4. Aurora Talvi – Aramara Hurrigane ARAMARA 8 / 48,87

Luokka 2 C-merkin estekoe 50-60 cm arv.A.1.0
1. Laura Huhtinen – Rockfield Mc Burney ARAMARA 0 / 27,27 (5p)
1. Aurora Talvi – Aramara    Hurrigane ARAMARA 0 / 28,59 (5p)
1. Jenni Heinonen – Tähti Tuiska ARAMARA 0 / 29,03 (5p)
1. Saana Kaarenpää – Faustas ARAMARA 0 / 29,17 (5p)
1. Jenni Kähkönen – Conneana ARAMARA 0 / 30,02 (5p)
1. Kati Kääntä – Ainon Sinni ARAMARA 0 / 30,84 (5p)
1. Anniina Puttonen – Aramara Maggie May ARAMARA 0 / 31,05 (5p)
1. Tuulia Halla-aho – Conneana ARAMARA 0 / 32,49 (5p)
-------------------------------------
9. Karoliina Kääntä – Felicia ARAMARA 1 / 39,73
10. Helmi Jetsu – Husana ARARAMA 15 / 1,02,12
hyl. Anniina Kopsa - Felicia ARAMARA           

Luokka 3 Puomi-esterata
1. Jenni Karstinen – Felicia ARAMARA 4 / 52,62

2. Mira Mäntynen – Aramara Jessica ARAMARA 8 / 61,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka 1 Helppo B:0

  1. Sonja Nieminen – Aramara Hurrigane ARAMARA 153 p (56,6 %) 5 p

  2. Karoliina Kääntä – Felicia ARAMARA 151 p (55,9%) 4 p
    -------------------------------------

  3. Aurora Talvi – Rockfield Mc Burney ARAMARA 144 p (53,3%)

  4. Anni Kukko – Tähti Tuiska ARAMARA 144 p (53,3%)

  5. Kati Kääntä – Ainon Sinni ARAMARA 139 p (51,4%)

  6. Julia Paajoki – Ainon Sinni ARAMARA 138 p (51,1%)

Luokka 2 C-merkin kouluohjelma

  1. Saana Kaarenpää – Faustas ARAMARA 111 p (61,6 %) 5p

  2. Heli Suomala – Faustas ARAMARA 108 p (60%) 4p

  3. Anniina Kopsa – Aramara Maggie May ARAMARA 102 p (56,6%) 3p
    -------------------------------------

  4. Anniina Puttonen – Aramara Maggie May ARAMARA 99 p (55%)

  5. Jenni Heinonen – Conneana ARAMARA 98 p (54,4%)

  6. Helmi Jetsu – Aramara Jessica ARAMARA 98 p (54,4 %)

  7. Julia Paajoki – Tähti Tuiska ARAMARA 97 p (53,8 %)

Pollux-taitoratsastus                                                                              Lydia Linden – Felicia ARAMARA 20 tähteä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luokka 1 70-80 cm, arv. 367.2

  1. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney, ARAMARA 0/0 26,67 (5p)

  2. Karoliina Salminen - Jenkki Tähti, KoRa 0/4 40,06 (4p)
    -------------------------------------

  3. Julia Paajoki - Ainon Sinni, ARAMARA 4 / 45,77

  4. Aurora Talvi - Aramara Hurrigane, ARAMARA 4 / 49,39
    hyl. Jenni Heinonen - Faustas, ARAMARA

Luokka 2 50-60 cm, arv. A.2.0

1. Tuulia Halla-Aho - Conneana, ARAMARA 0 / 46,23 - 5 p

2. Anniina Puttonen - Aramara Maggie May, ARAMARA 0 / 49,70 - 4 p

3. Anniina Kopsa - Aramara Hurrigane, ARAMARA 0 / 50,45 - 3 p

-------------------------------------

4. Saana Kaarenpää - Ainon Sinni, ARAMARA 0 / 50,46

5. Hannele Korpi - Rockfiel Mc Burney, ARAMARA 0 / 50,95

6. Mila Aaltonen - Husana, ARAMARA 4 / 1,12,50

7. Helmi Jetsu - Aramara Maggie May, ARAMARA 5 / 1,26,33
hyl. Karoliina Kääntä - Felicia, ARAMARA
Tia Kelander - Faustas, ARAMARA

Luokka 3 puomirata

1. Niina Nurmesviita - Aramara Maggie May, ARAMARA

1. Mira Mäntynen - Rockfield Mc Burney, ARAMARA

1. Emilia Mäkinen - Aramara Maggie May, ARAMARA

hyl. Jenni Karstinen - Felicia, ARAMARA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Esteratsastuskilpailuharjoitus 20.1.2008

 

Kouluratsastuskilpailuharjoitus 7.2.2008

 

Esteratsastuskilpailuharjoitus 2.3.2008

 

Harjoitusnäyttelyt 4.5.2008

 

Kouluratsastuksen kilpailuharjoitukset su 25.5.08

 

Seuraestekilpailut su 19.10.08

 

Match show 1.11.08

 

 

 

 

3 Sonja Nieminen-Rockfield Mc Burney  Aramara                  4/41.35

 

 

 

2 Saana Kaarenpää-Tähti Tuiska            Aramara                 0/44,15

 

1 Anni Roivas-Mister Nordkap                Popra                     0/42,91

 

Luokka 4 90cm                                                             virhep/aika

 

5 Saana Kaarenpää-Tähti Tuiska           Aramara                 0/53,72

 

4 Julia Karstinen-Kotimäen Ladybug      Kora                      0/29,07

 

3 Sonja Nieminen-Rockfield Mc Burney Aramara               0/25,75

 

2 Katja Lehtinen-Kaisteri                      Kora                           0/23,84

 

1 Aino Pitkänen-Surprise                      Popra                        0/21,87

 

Luokka 3 80cm arv.367(A2/A2)                               virhep/aika

 

5 Julia Karstinen-Kotimäen Ladybug     Kora                           HYL.

 

4 Katja Lehtinen-Kaisteri                      Kora                         4/21,78

 

3 Anniina Puttonen-Rockfield Scatman  Aramara             0/23,84

 

2 Aino Pitkänen-Surprise                     Popra                      0/19,84

 

1 Kati Huttunen-Amanda IV                  Popra                      0/18,37

 

Luokka 2 70cm arv.367(A2/A2)                            virhep/aika

 

6 Anni Roivas-Floras Sweet Rom         Popra                      5

 

6 Laura Huhtinen-Ainon Sinni               Aramara                 5

 

1 Tia Kelander-Faustas                       Aramara                  0

 

1 Tuulia Halla-aho-Ainon Sinni             Aramara                 0

 

1 Helmi Jetsu-Husana                         Aramara                  0

 

1 Anniina Puttonen-Rockfield Scatman Aramara                0

 

1 Taru Huttunen - Mammonan Liina      Popra                   0

 

Luokka 1 60cm arv.A.1.0                                       virhep/aika

 

ALUE-ESTEKILPAILUT 14.03.2009:

 

 

 

1. Nina Nurmesviita – Felicia, ARAMARA, 0 vp

 

LUOKKA 1 TEHTÄVÄRATA

 

 

6. Tia-Maria Kelander - Faustas ARAMARA 142 p / 54,6 %

 

 

 

5. Riikka Suominen - Flora´s Sweet Rom ARAMARA 143 p / 55 %

 

4. Heli Nurmesviita - Faustas ARAMARA 145 p / 55,8 %

 

3. Saana Kaarenpää - Tähti Tuiska ARAMARA 148 p / 56,9 %

 

***

 

2. Elina Mäkinen - Aramara Hurrigane ARAMARA 153 p / 58,8 % (4 cup)

 

1. Anniina Puttonen - Rockfield Scatman ARAMARA 154 p / 59,2 % (5 cup)

 

LUOKKA 3 HELPPO B:1 2009

 

11. Lyydia Linden - Husana ARAMARA 94 p / 49,5 %

 

10. Emilia Mäkinen - Aramara Hurrigane  ARAMARA105 p / 55,3 %

 

9. Anniina Kopsa - Aramara Jessica ARAMARA 108 p / 56,8 %

 

8. Helmi Jetsu - Aramara Jessica ARAMARA 110 p / 57,9 %

 

7. Tuulia Halla-aho - Conneana ARAMARA 111 p / 58,4 %

 

***

 

4. Jenni Heinonen - Rockfield Scatman ARAMARA 114 p / 60 % (2 cup)

 

4. Katariina Ruusu - Amiir Basiir KOPSE 114 p / 60 %

 

4. Satu Tiirinen - Jermu KoRa 114 p / 60 %

 

3. Nina Nurmesviita - Husana ARAMARA 116 p / 61,1 % (3 cup)

 

1. Karoliina Kääntä - Uncle Broderick ARAMARA 117 p / 61,6 % (5 cup)

 

1. Sonja Nieminen - Rockfield Mc Burney ARAMARA 117 p / 61,6 % (5 cup)

 

LUOKKA 2 C-MERKIN KOULUOHJELMA

 

7. Suvi-Tuuli Örn - Felicia ARAMARA 59 p / 45,4 %

 

6. Johanna Örn - Husana ARAMARA 74 p / 56,9 %

 

5. Krista Saraniemi - Rockfield Mc Burney ARAMARA 75 p / 57,7 %

 

***

 

3. Krista Leander - Felicia ARAMARA 76 p / 58,5 %

 

3. Katariina Ruusu - Leistur - KOPSE 76 p / 58,5 %

 

2. Katariina Ruusu - Amiir Basiir - KOPSE 78 p / 60 %

 

1. Essi Laakso - Vinur KoRa 81 p / 62,3 %

 

LUOKKA 1 TEHTÄVÄRATA

 

SEURAKOULUKILPAILUT 11.10.09

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2017 Ratsastusseura Aramara Ry - suntuubi.com